Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie wykorzystywane, gdyż mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować według ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, jednak oraz o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.