Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla u mężczyzn

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z niekiedy wolno też trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego warto ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i sklepach można obecnie zakupić dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą korzystne rezultaty. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Kobiety, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się również kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.