Jakakolwiek kobieta stara się wyglądać jak najlepiej, jednak niekiedy popełniają one błędy pielęgnacyjne, które niestety nie wpływają przyzwoicie na skórę. Dlatego wypada wiedzieć, czego nie robić, żeby uniknąć kłopotów, które będą tego skutkiem. Bazowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na twarzy.
domowe peelingi przepisy
Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co ma prawo w przyczynić się do powstania krostek oraz zaskórniaków. Też ogromnym błędem jest nie używanie toniku, lub też używanie go nazbyt rzadko. Zadaniem toniku jest przywrócenie poprawnego pH dla skóry, inaczej kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
starzenie się skóry
Przed zakupem kosmetyku, wypada dokładnie przeczytać skład tego kosmetyku, ponieważ na co poniektóre składniki jesteśmy w stanie być na przykład uczuleni i to ma prawo zaowocować zmianami alergicznymi, czyli zamiast być lepiej będzie gorzej. Równie znaczącym jest przestrzeganie daty ważności oraz zgodne warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy kierują szczególną uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
Dorota Wellman
Jednakże także nie właściwe wykorzystywanie skraca na przykład ważność, pomimo że wedle etykiety jest jeszcze właściwy. Jednakże dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, ponieważ bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Aby zadbać właściwie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która niemniej jednak kosztuje czas i pieniądze, wypada się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz wypada myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do typu cery.